Dyfuzory aromaterapeutyczne, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia, które rozprowadzają zapachy aromaterapeutyczne po całym pomieszczeniu. Różni dostawcy aromaterapii produkują różne rodzaje dyfuzorów. Niektóre dyfuzory umożliwiają napełnianie i uzupełnianie niepłynnych zapachów aromaterapeutycznych, a niektóre są wstępnie wypełnione bawełnianymi olejkami eterycznymi.

Dyfuzory to wygodny sposób na rozprowadzenie zapachu po okolicy. Dyfuzję można również przeprowadzić za pomocą bibuły, pary i świec. Dyfuzja pary to prawdopodobnie najlepszy i najłatwiejszy sposób na rozprowadzenie zapachu w pomieszczeniu. Gdy para podgrzewa olej dodany do wody, olej odparowuje i pozostawia w pomieszczeniu ślad zapachu, gdy opary rozpraszają się.

Pierścienie lamp mogą być również używane jako dyfuzory. Olej pozostaje w pierścieniu lampy, a gdy żarówka nagrzewa pierścień, olej paruje i rozprzestrzenia się. Dostępne są również gliniane doniczki dyfuzor do olejków eterycznych, które przypominają małe doniczki z terakoty. Dyfuzor z glinianego garnka zawiera otwór do dodawania olejków eterycznych. Korek zamyka otwór. Gdy olej przenika przez garnek, następuje dyfuzja aromatu. Natomiast dyfuzor wentylatorowy wdmuchuje powietrze do oleju i rozprasza aromat. Elektryczne dyfuzory ciepła wykorzystują ciepło zamiast powietrza do rozprowadzania zapachu w pomieszczeniu.

Inną nowatorską metodą dyfuzji aromatu jest użycie nebulizatora, który rozbija olejek eteryczny na drobne cząstki i rozprasza je jako małe cząsteczki w obszarze, w którym umieszczony jest nebulizator. Ci, którzy wierzą w duchowe upodobanie do aromaterapii, wolą dyfuzor nebulizatora, który wysyła cząsteczki olejków eterycznych bezpośrednio do płuc, gdzie dostają się do krwiobiegu i wywołują pożądany efekt terapeutyczny.

Aromatherapy [http://www.WetPluto.com/An-Introduction-To-Aromatherapy.html] zawiera szczegółowe informacje na temat aromaterapii, olejek aromaterapeutyczny, świece aromaterapeutyczne, dyfuzory do aromaterapii i wiele innych. Aromaterapia jest powiązana ze Szkołami Akupunktury

Leave a Reply

Your email address will not be published.